Ładne Podgórze – pierwsze spotkanie

ŁadneWe wtorek (18.02) w dawnej sali obrad podgórskiego magistratu odbyło się pierwsze spotkanie z przedsiębiorcami z ulicy Kalwaryjskiej w ramach projektu Ładne Podgórze.

 

Bardzo nam miło, że na zaproszenia, które wręczaliśmy osobiście w minionym tygodniu odpowiedziało ponad dwudziestu przedsiębiorców. Podczas blisko dwugodzinnego spotkania Filip Szatanik (UMK) opowiedział jak został przygotowany i wprowadzony Park Kulturowy w centrum Krakowa, Agnieszka Łakoma (Plastyk Miasta Krakowa) przedstawiła zasady projektowania szyldów, Aleksandra Stępień (Miasto Moje A w Nim) wyruszyła w Polskę i w Europę w poszukiwaniu dobrych wzorców i działań, które mogą być inspiracją również dla nas, na koniec Magda Wasińska (Stowarzyszenie ŁAD) przedstawiła konkretne propozycje dla wszystkich, którzy włączą się w naszą akcję.

Z przedsiębiorcami, którzy wypełnili ankiety i zadeklarowali chęć zmiany reklamy skontaktujemy się w najbliższym tygodniu. Kolejnym etapem będzie spotkanie z projektantami, którzy przygotują propozycje nowych szyldów.

W naszych założeniach zmiana reklam i poprawa estetyki ulicy Kalwaryjskiej, to początek przemian, które chcielibyśmy zainicjować na tej ulicy. Wszystko zależy od wsparcia i zaangażowania lokalnych przedsiębiorców.